کل خبرها   متن   تصوير   ويدئو   صوت
  • 1401/05/13 - 10:39
  • تعداد بازدید: 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در دیدار سرپرست کانون البرز و معاون فرهنگی، هنری حوزه هنری البرز مطرح شد؛

کودکان و نوجوانان حق دارند از فعالیت‌های تخصصی فرهنگی، هنری بهره‌مند شوند

سرپرست کانون البرز و معاون فرهنگی، هنری، حوزه هنری استان در نشستی مشترک ضمن بررسی زمینه‌های مشترک همکاری بر لزوم برخورداری کودکان و نوجوانان مناطق مختلف استان از فعالیت‌های تخصصی فرهنگی، هنری از طریق توسعه مراکز ثابت و سیار و محافل فرهنگی، هنری تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون البرز، مهری فلاح، سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این نشست که ظهر روز چهارشنبه 12مرداد 1401 برگزار شد، به معرفی کانون و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی آن پرداخته و در خصوص فعالیت‌های اخیر این مجموعه به ویژه  خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار، تماشاخانه سیار و کارگاه‌های تخصصی توضیحاتی را بیان کرد.

در ادامه «سجاد احسان‌فر»، معاون فرهنگی، هنری حوزه هنری استان ضمن اشاره به فعالیت‌های خوب و اثرگذار کانون و تجربیات ارزنده مربیان در فعالیت‌های تخصصی کودک  و نوجوان، نگرش این سازمان به  فعالیت‌های حوزه کودک و نوجوان را بیان کرده و «امیدآفرینی» و «خانواده» را دو موضوع اصلی دانست که نقشه تحول حوزه هنری استان برای فعالیت‌های خود در نظر گرفته است.

این مقام مسوول در ادامه در خصوص توجه به هویت استانی و لزوم آموزش و توانمندسازی کودکان و نوجوانان و مربیان آنان و توانمندی‌ها و امکانات حوزه در این بخش سخن گفت.

 توجه ویژه به هشت محله کم برخوردار و برنامه‌ریزی اجرای فعالیت‌های هنری تخصصی مانند سرود، نقاشی و هنرهای تجسمی از دیگر موارد مهمی بود که توسط ایشان مطرح شد.

در ادامه این نشست کارشناسان حوزه های مختلف کانون استان و کریمی، کارشناس تجسمی حوزه هنری استان دیدگاه‌های خود را در خصوص نحوه فعالیت و برنامه‌ریزی برای هم افزایی توان دو مجموعه در جهت خدمت رسانی به کودکان و نوجوانان مطرح کردند.

در پایان این نشست نیز سرپرست کانون و معاون حوزه هنری بر لزوم برخورداری یکسان تمامی کودکان و نوجوانان مناطق مختلف استان از فعالیت‌های تخصصی فرهنگی، هنری از طریق توسعه مراکز ثابت و سیار و محافل فرهنگی، هنری  تاکید کردند.

قرار است در آینده نزدیک، در یک همکاری مشترک بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، حوزه هنری و آموزش و پرورش، شاهد حضور کودکان و نوجوانان در یک جشنواره نقاشی و سپس خدمت‌رسانی مربیان کانون در حوزه‌های تخصصی به کودکان و نوجوانان مناطق مختلف استان البرز باشیم.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت